אודות זירת תשתית טכנולוגית (שיתופי פעולה בין התעשייה- לאקדמיה)

 
 
התכניות של הזירה מקדמות שיתופי פעולה, חילופי ידע וניסיון, ופיתוח של ידע גנרי פורץ דרך- לרוב על ידי קבוצה מעורבת של חוקרים מהאקדמיה ומהתעשיה. הזירה מסייעת בנוסף ליזמים מהאקדמיה לפרוץ לעולם העסקי ולפתח המצאות לכדי מוצרים חדשניים.
תכניות זירת תשתית טכנולוגית פועלות במסגרת רשות החדשנות לחיזוק היתרון הטכנולוגי ארוך הטווח של התעשייה בישראל בתחרות העזה בשווקים הבין- לאומיים.
 

 

 

יעד הזירה הוא לבנות ולחזק את התשתית הטכנולוגית בתעשייה, במספר דרכי פעולה. עיקר העיסוק הוא בטכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך שעשויות לסייע לפיתוח דורות חדשים של קווי מוצר ו / או לשדרג את קווי המוצר הקיימים.
 
 
הזירה פועלת משנת 1994 ומחדשת ומתחדשת מעת לעת, על מנת להביא לידי ביטוי יכולות נוספות, לצורך כך הוגדרו מספר מסלולי סיוע עם דגש רב לעיבוד המחקר היישומי באקדמיה וחיבורו לתעשייה בישראל.
 
 
  • מסלול המאגדים- מסלול הדגל, נועד ליצור צבירים (Clusters) של חברות וקבוצות מחקר, במטרה לפתח אבני בניין טכנולוגיות לדור המוצרים הבא (זה שיבוא אחרי הפיתוחים הנמצאים עתה בצינור).
  • מסלול איגודי המשתמשים בטכנולוגיות מתקדמות- נועד להשלים את מסלול המאגדים, לאותן טכנולוגיות שלא צריך לפתח מחדש וניתן ביחד להיחשף, לקלוט ולהטמיע בחברות. 
  • מסלול "מגנטון"- מיועד לעודד העברת טכנולוגיות שפותחו במוסדות המחקר באקדמיה לשימושן של החברות התעשייתיות.
  • מסלול "נופר"-  מכוון למחקר האקדמי שטרם הבשיל להשקעה של התעשייה, ובשנת פעילות אחת בליווי צמוד של חברה תעשייתית ניתן להגיע לאבן דרך היכולה להוות צומת החלטה לחברה באשר לכדאיות השקעה - האם להיכנס להשקעה אם לאו.
  • מסלול "קמין"- מסלול נוסף למחקר היישומי באקדמיה, המכוון למחקר האקדמי. מחקרים נבחרים של האקדמיה שבפעילות של עד שנתיים (במקרים חריגים עד 3 שנים) יוכלו להגיע להישג שעשוי לעניין חברה תעשייתית להמשיך ולהשקיע.
  • הזירה מוציאה אל הפועל גם את התכניות המשותפות המיוזמות על ידי פורום תל"ם, תכניות קצובות בזמן (3-5 שנים). תכניות הרלוונטיות הן ציוד עתיר הון לחברות שרות בתחום הביוטכנולוגיה. (עם דגש לתאי גזע).
 
לפרטים בנושא הגשת בקשות סיוט לכל אחד מהמסלולים השונים ניתן לפנות ל: Tashtiot@innovationisrael.org.il
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו