כלים ומאגרי מידע

 
     
 

אזהרה חמורה: נמצאו משקאות כוהליים מסוג ברנדי סן פרנציסקו עם חריגות חמורות בתכולת המתנול.

 
 
הודעה לעיתונות
01/11/2017 00:00
דוברות
 
 

 
 
 
חדש
משקאות כוהליים

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.

אזהרה חמורה


בביקורות שערך מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה בחנויות ובפיצוחיות, נמצאו משקאות כוהליים מסוג ברנדי סן פרנציסקו עם חריגות חמורות בתכולת המתנול.


משקאות אלה הם רעילים ומסכנים את בריאות הצורכים אותם עד כדי סכנת מוות!


הממונה על התקינה במשרד הכלכלה, יעקב וכטל מזהיר את העוסקים  בייצור, שיווק, הפצה ומכירה של המשקאות הכוהליים שתיאורם מצורף להודעה זו כי הם מסכנים את שלום הציבור ועוברים על החוק!


פרטי ותמונת המוצר מצורפים מטה
בביקורות שערך מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה בחנויות ובפיצוחיות, נמצאו משקאות כוהליים מסוג ברנדי סן פרנציסקו עם חריגות של פי 100 בתכולת המתנול מעל הערך המותר על פי התקן.


הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, יעקב וכטל: "אנו נגביר פעילות המפקחים ולא נהסס לנקוט ביד קשה נגד יצרנים ומפיצים שעוברים על החוק ומסכנים את בריאות הציבור. אנו נמשיך לפקח על שוק האלכוהול על מנת לאתר ולעצור את ייצורם ומכירתם של משקאות מסוכנים לבריאות. אנו קוראים לציבור הצרכנים לשים לב לאזהרות המתפרסמות בהתאם לצורך, ולאמץ את הכללים לאיתור אלכוהול שאינו מתאים לדרישות התקן".
הממונה על התקינה מדגיש, כי מוכרי המשקאות הכוהליים חייבים להחזיק בעסק את המסמכים המעידים על מקור הספקת הסחורה לעסק ולהימנע מקליטת סחורה זולה שמקורה לא מזוהה. יודגש כי על-פי הדין אסורה מכירת משקאות חריפים למי שטרם מלאו לו 18 שנים.
היצרנים של משקאות כוהליים חייבים להחזיק ברישיון היצרן בר תוקף מטעם משרד הבריאות.


במשרד הכלכלה והתעשייה מזכירים כיצד ניתן לזהות משקאות כוהליים חשודים:
 במידה ועל גבי האריזה אין שתי מדבקות - בחזית ובגב האריזה.
  התווית בחזית האריזה חייבת להיות מסומנת בשם המשקה בעברית, בתכולה של המשקה ביחידות נפח (מ"ל או ליטר) ובחוזק המשקה באחוזי נפח.
 התווית בגב אריזתו של המשקה חייבת לכלול  מידע מלא על יצרן או יבואן של המשקה בעברית; תאריך היצור או מנת היצור של המשקה הכוהלי או תאריך שימוש אחרון של המשקה; ערך קלורי וכן מידע הנוסף הקבוע בתקן.
 גם מחיר הנמוך מעבר לסביר יש בו משום להחשיד.

משקאות כוהליים - טבלה - מונגש.pdfמשקאות כוהליים - טבלה - מונגש.pdf

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה