כלים ומאגרי מידע

 
     
 

הפנים הכלכליות של ישראל בעולם: קורס הצוערים היוקרתי של משרד הכלכלה נפתח במעמד שר הכלכלה, אלי כהן

 
 
הודעה לעיתונות
05/09/2017 00:00
דוברות
 
 

 
 
 
חדש
תמונה קבוצתית של 15 הצוערים אשר נבחרו לייצג את מדינת ישראל

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.
בשנת 2016 עמד סך ייצוא סחורות מישראל לעולם על למעלה מ-50 מיליארד דולר.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "מינהל סחר החוץ והנספחים הכלכליים, הנם חוד החנית  בשירות הציבורי ותרומתם לכלכלה של מדינת ישראל הנה עוגן כלכלי, מדיני ותדמיתי משמעותי, המייצר שיח וקשרי עבודה חשובים בין ישראל למדיניות העולם. הדור החדש של הצוערים, אשר מתחיל היום את דרכו בשירות משרד הכלכלה, יוביל בעתיד את קידום הסחר והקשרים הכלכליים של ישראל בשווקים הבינלאומיים, ואני מאחל להם ולנו הצלחה בתחום משמעותי וחשוב זה".
 
קורס הצוערים היוקרתי, ה-22 במספר של משרד הכלכלה והתעשייה, נפתח אתמול במעמד שר הכלכלה, אלי כהן, מנכ"ל המשרד, שי רינסקי ומנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, אוהד כהן. בקורס ישתתפו 15 צוערים וצוערות שנבחרו מתוך למעלה מ-1,000 מועמדים, לאחר מיון קפדני, בהם 8 נשים ו-7 גברים.

קורס הצוערים נועד להכשיר את דור העתיד של הנספחים המסחריים הישראלים בעולם. הקורס נמשך כשלושה חודשים רציפים ואינטנסיביים הכוללים מגוון נושאים מקצועיים בהם עולם הסחר הבינלאומי, שיווק בינלאומי ושיווק ישראל, מדיניות הסחר והכלכלה של ישראל, ועוד. כמו כן יינתן דגש להקניית יכולות ניהול, משא ומתן, הופעה בפני כלי תקשורת ועוד.

לאחר הקורס, ייקלטו הצוערים בתפקידים שונים במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, למשך תקופת הכשרה בת 3 שנים, טרם יציאתם לנציגויות הסחר הישראליות ברחבי העולם. הצוערים יעסקו בתחומי מינהל שונים, בהם- הסכמי סחר, כלי סיוע לתעשייה והיצואנים, פעילות לקידום היצוא, השתתפות בתערוכות בינלאומיות ועוד.

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מוביל ומגבש את מדיניות סחר החוץ של מדינת ישראל במטרה להגביר את התחרותיות של התעשייה הישראלית בשווקים הבינלאומיים. המינהל מפעיל 43 נספחויות מסחריות ברחבי העולם. נספחויות משרד הכלכלה מהווים את הזרוע הביצועית של המשרד בשווקים הבינלאומיים, ופועלים במגוון דרכים על מנת לסייע לחברות ישראליות באיתור לקוחות ודרכי הפצה, במשיכת השקעות ובפתיחת חסמים.

הנספחים אמונים על בניית שיתופי פעולה מסחריים ועידוד השקעות, קידום הסכמי סחר בינלאומיים עם כלכלות מובילות שיסייעו למגזר הפרטי בישראל להתחרות בשווקים הבינלאומיים, איתור ומינוף תערוכות וכנסים בינלאומיים בתחומים בעלי פוטנציאל צמיחה עבור המשק הישראלי.

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ, אמר: "מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, מפעיל את מערך הנספחים המסחריים ומטפל בכל שנה בכ-2,000 חברות ישראליות. העזרה של הנספחים המסחריים כוללת פעולות לקידום הסחר והייצוא כגון איתור סוכנים, מפיצים והזדמנויות עסקיות עבור חברות ישראליות בשווקים הבינלאומיים. היום אנו מתחילים את ההכשרה של דור העתיד של הנספחים המסחריים, שישרתו את התעשייה הישראלית ויסייעו לקידומה בעולם".

 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה