כלים ומאגרי מידע

 
     
 

איסור גביית עמלה על עסקאות לרכישת כרטיסי קולנוע ומופעים

 
 
הודעה לעיתונות
19/07/2017 00:00
דוברות
 
 

 
 
 
חדש
שר הכלכלה אלי כהן וח"כ תמר זנדברג

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.
שר הכלכלה אלי כהן הודיע כי הקואליציה תתמוך בהצעת החוק של ח"כ תמר זנדברג לאיסור גביית עמלה על עסקאות לרכישת כרטיסי קולנוע ומופעים.

ח"כ זנדברג: "הסוף לאבסורד עמלות האינטרנט".

שר הכלכלה, אלי כהן: "צעד נוסף לחיזוק ההגנה על הצרכן וקביעת כללים שיקדמו סחר הוגן".

היום יום ד', הודיע שר הכלכלה אלי כהן ("כולנו") על תמיכתו ועל תמיכת הקואליציה בהצעת תיקון החוק של חברת הכנסת תמר זנדברג ("מרצ"), לפיה תיאסר גביית עמלה מיוחדת בעסקאות שיבוצעו באמצעות האינטרנט.

מטרתו של החוק לשים סוף למצב האבסורדי הקיים, בו נאלץ הצרכן לשלם עמלת שירות מיוחדת בעד עסקה המתבצעת ברשת, וזאת למרות שביצוע העסקה בדרך זו חוסכת עלויות הפעלה ומכירה לבית העסק ומייתרת את הצורך בהפעלת דוכן פיזי למכירת המצרך או השירות. בעקבות התיקון לחוק, צפויות להתבטל עמלות הרכישה המיוחדות שנהגו בתי העסק לגבות עד היום בעת ביצוע עסקאות כמו רכישת כרטיסי קולנוע וכרטיסים למופעים.

שר הכלכלה, אלי כהן: "השימוש בהזמנת מוצרים דרך האינטרנט הולך וגובר בשנים האחרונות. במרבית הענפים ניתנת הנחה למזמינים דרך האינטרנט כיוון שהעלות הכרוכה במתן השירות נמוכה יותר מעלות כוח האדם בקופות המכירה, אולם בכרטיסי קולנוע ומופעים המצב הפוך ודווקא נגבית עמלה עודפת. כחלק ממדיניות הגנת הצרכן וסחר הוגן אנחנו תומכים במהלך שיביא לביטול עמלות "

ח"כ זנדברג: "הסוף לאבסורד עמלות האינטרנט. לא ייתכן שהצרכן גם יחסוך כסף לבתי העסק וגם ייאלץ לשלם על כך קנס, רק בגלל שהרכישה ברשת נוחה יותר. אין כל סיבה הגיונית שבשנת 2017 נמשיך לשלם עמלה ארכאית ובלתי מוצדקת, שכל תכליתה לנצל את הציבור הישראלי ולסחוט ממנו עוד ועוד כסף. תודה לשר כהן על שלמד את הנושא לעומקו, וסייע בהעברת החוק כפי שהבטיח עם כניסתו לתפקיד".

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה