כלים ומאגרי מידע

 
     
 

מעל מאה חמישים קבוצות סטודנטים הגישו בקשות לתחרות המדען הראשי

 
 
הודעה לעיתונות
04/03/2014 00:00
המדען הראשי
 
 

 
 
 
 
 
 

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.
בעוד שבועיים יחל השלב השני: כאשר עשר הקבוצות שיעלו לשלב זה, יידרשו לשלוח בקשה מפורטת שתכלול תוכנית העסקית ומידע על ההיתכנות הטכנולוגית של המיזם

שלושת הזוכים יבחרו באמצע חודש מאי: הפרס הראשון – 100,000 שקלים

המדען הראשי במשרד הכלכלה, אבי חסון: "חדשנות הינה המשאב במרכזי שיש למדינת ישראל ומטרתנו היא להפוך אותה לערך תרבותי אמיתי".
בתחרות שהשיקו המדען הראשי והוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) לפני כחודשיים, הוזמנו קבוצות סטודנטים ממוסדות המוכרים ע"י המועצה להשכלה גבוהה להציע מוצר חדש (ברמת proof of concept) הניתן לייצור מסחרי.
 
מאות סטודנטים המאוגדים תחת למעלה מ 150 קבוצות הגישו הצעות למיזמים חדשניים של יזמות טכנולוגית. המענקים שהובטחו עומדים על: 100,000 ₪ למקום הראשון, 75,000 ₪, למקום השני ו 50,000 ₪ למקום השלישי: גובה המענק שיינתן לצורך ביצוע המיזם יהיה בשיעור של עד 100% מההוצאות בפועל לפיתוח ומסחור המיזם והוא יהיה פטור מחובת תשלום תמלוגים למדינה.
 
המדען הראשי במשרד הכלכלה, אבי חסון: "חדשנות הינה המשאב המרכזי שיש למדינת ישראל ומטרתנו היא להפוך אותה לערך תרבותי אמיתי, החל מגיל צעיר, בקרב כל אוכלוסייה. ההשקעה בתרבות של יזמות וחדשנות טכנולוגית היא קריטית להמשך הצלחתנו וביסוס המוניטין שלנו בעולם. אני שמח וגאה כי התחרות שלנו משכה קבוצות סטודנטים כה רבות שהבינו את הפוטנציאל הטמון בעבודה קשה ובחשיבה יצירתית כמנוף להצלחה. סטודנטים נמצאים בצומת דרכים המשלב בין חשיבה יצירתית, תעוזה וידע. כידוע, כמה מהחברות הכי חדשניות בעולם צמחו על ידי צעירים עוד בשלב האקדמיה – אנחנו רוצים שזה יקרה גם כאן".
 
יעקב פישר מנהל התכנית, לשכת המדען הראשי: "ההצעות הגיעו ממגוון רחב של אוניברסיטאות ומכללות בכל חלקי הארץ, לרבות מאזורי הפריפריה, ההצעות עוסקות במגוון רחב מאוד של נושאים – אפליקציות למובייל, ציוד רפואי, פתרונות לבעיות בחיי היומיום, עזרה לאוכלוסיות חלשות וכיו"ב – אנו נפעל להפוך את התחרות לכלי מרכזי בחינוך ליזמות באקדמיה הישראלית".
 
 לפרטים נוספים: http://academitech.org.il/