מהיום כולנו בוחרים לקנות מוצרים ישראלים - תוצרת כחול לבן

 
 

מטה כחול לבן במשרד הכלכלה בשיתוף התאחדות התעשיינים וההסתדרות החדשה, התגייסו למשימה החשובה של הגברת רכישות מתוצרת הארץ - קונים כחול לבן.

 

מהו מוצר ישראלי ואיך מזהים אותו?

מוצר ישראלי הוא מוצר שמחיר המרכיב הישראלי בו, מהווה לפחות 35% וכתוצאה ממנו התקבלו מוצרים אחרים או שונים. כדי לזהות מוצרים ישראליים מטה כחול לבן ממליץ ליצרנים לסמן את אריזות המוצרים באמצעות "תו מיוצר בישראל "
 

מה החשיבות ברכישת מוצרים תוצרת הארץ?

מדוע? כי כשאנחנו קונים מוצרים ישראליים, אנחנו גם נהנים ממוצר איכותי וגם תורמים לתעשייה שלנו.
כיצד? אם נעדיף מוצרים ישראלים ונגרום לתוספת מכירות, נסייע ליצור מקומות תעסוקה חדשים למשק הישראלי.
 
לרכישה של תוצרת הארץ ולתמיכה בתעשייה הישראלית, יש משמעויות פרקטיות רבות:
 
  • על כל מיליארד שקלים המושקעים ביבוא, לו היו מופנים ליצירת מקומות עבודה חדשים עבור ישראלים, היו אלו יכולים לייצר כ 2700 מקומות עבודה חדשים. זהו נתון כלכלי דרמטי, אשר מעבר לנתון הכמותי המרשים שלו, הוא מצביע על יכולתו של הציבור להשפיע ממש על חיי היום יום כאן ועל מצב התעסוקה הישראלית על ידי שינוי הרגלי צריכה.
  • בכל רחבי העולם, חשיבות הצריכה המקומית עולה בשנים האחרונות. גם בישראל. צריכה של מוצרים מקומיים חשובה לכל כלכלה מתפתחת, אבל מעבר לכך יש לה ערכים מוספים אחרים. צריכה מקומית, היא צריכה אקולוגית, ככל שהמוצרים שלנו משונעים ממקומות קרובים יותר, כך אנחנו משתמשים פחות ופחות בדלקים מזהמים לצורך שינוע.
  • תמיכה בכלכלה מקומית נכונה לכולם גם היא בהקשר הזה, יצירת מקומות עבודה מסייעת ליצירה של מרקם אנושי חברתי הבא בעקבותיה. הגירוי העסקי שנוצר כתולדה מצריכה של מוצרים מקומיים יוצר סוג של תגובת שרשרת, קניה בעסק מקומי אחד, מפרה קניה בעסק מקומי אחר, מסייעת ליצירת מקומות תעסוקה, חינוך והשכלה שכולם הם תולדה של שגשוג מקומי.
  • תחושת הסיפוק שאנו מרגישים כתוצאה מצריכה של תעשייה ישראלית נכונה במובנים רבים. הן במובן הכלכלי, הן בידיעה שתמכנו בעסק מקומי, אותו אנו מכירים פעמים רבות, והן בתחושה שהתוצרת הישראלית, זו המוכרת לנו, היא קטליזטור של איכות החיים של כולנו כשאנו צורכים אותה.
  • תוצרת ישראלית מצליחה להתחרות לא רק באיכויות המוצרים אלא גם במחירים האטרקטיביים שהיא מציעה לצרכן ובמגוון הרב שלה.
 

היכן תמצאו את המוצרים?

במסגרת פרויקט כחול לבן, משרד הכלכלה פעל להקמת אינדקס של בתי עסק שמוצריהם מיוצרים בישראל ולאחר תהליך וידוא קפדני, סומנו מוצריהם בתו מיוצר בישראל.

בפרוייקט קונים כחול לבן  של משרד הכלכלה נעשו מאמצים גדולים בשנים האחרונות על מנת לסייע ליצרנים קטנים במשק להציג את מרכולתם בפני הציבור הישראלי, לחשוף את הישראלים למגוון הרחב של מוצרים תוצרת כחול לבן, ובו בעת לתת במה של ממש ליצרנים בישראל, בה בעת יוכלו להציג את מוצריהם, חינם, ללא תשלום ולעדכן את הציבור במוצרים החדשים שהם מייצרים.
 
קטלוג המוצרים מתוצרת ישראל באתר כחול לבן, מציג בפני הציבור מאות יצרנים, אלפי מוצרים, ואפשרות בחירה אמיתית של ממש. לנוחיותכם, ריכזנו את כל בתי העסק ואת המוצרים המסומנים בתו ב-"קונים כחול לבן- קטלוג", תוכלו למצוא בקטלוג מידע שימושי על בתי העסק, להתרשם ממגוון המוצרים שהם מייצרים ולקבל אינפורמציה ראשונית לגביהם אשר תסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.
 
 
השיטוט בקטלוג נוח, ידידותי למשתמש ומציע מגוון חיפושים שונים למוצרי כחול לבן. באפשרותכם לבחור באחת מתוך הקטגוריות הראשיות באתר: מוצרי צריכה, או לחלופין, מוצרי תעשיה ומכאן להמשיך לחיפוש נוח גם בקטגוריות המשנה של האינדקס. באפשרותכם לחפש גם יצרן על שמו או לחפש מוצר ספיצפי של יצרן שאת מוצריו אתם כבר מכירים ומבקשים לקבל עליהם מידע רחב יותר.
 

בסיום החיפוש תגיעו לעמוד היצרן בקטלוג וכך תוכלו לקבל מידע, פרטי התקשרות, תחשפו לתמונות של המוצרים ולמידע נוסף אותו הזין היצרן הישראלי על מנת לסייע לכם תמונה כוללת על מוצריו.
 
 
אז למה אתם מחכים? היכנסו ל-"קונים כחול לבן- קטלוג", ובחרו את המוצרים שמתאימים לכם בדיוק.
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו