מינהל סחר חוץ
חיפוש הסכמיםצור קשר
ספריה מקוונת 

כלים ומאגרי מידע

 
     
 

 שירותים והשקעות

 
 
שירותים והשקעות במינהל סחר חוץ מנהלים משא ומתן במספר פורומים לבניית תשתית סחר מיטבית ליצואנים ישראלים.
משא ומתן על סחר בשירותים נוגע גם לחברות שמייצאות סחורות אך מלוות זאת באספקת שירותים (לדוגמא, שירותי הטמעה, תחזוקה וכד' בתחום ה - IT והטלקום, ניהול פרויקטים או ייעוץ בתחומי ההנדסה, חקלאות וסביבה). ההסכם המורכב והמשמעותי ביותר עליו עומלים במחלקה הינו "הסכם הסחר בשירותים" (TiSA – Trade in Services Agreement) הכולל כ – 50 כלכלות המרכיבות יחד קרוב ל – 70% מהסחר העולמי בשירותים. הסכם זה יספק וודאות משפטית והזדמנויות חדשות של גישה לשווקים עבור חברות ישראליות. פעילות המחלקה כוללת גם מגע ישיר עם התעשייה ועם ארגונים המייצגים ספקי ויצואני שירותים.
לאחרונה, מושם דגש על עידוד יצוא שירותים באמצעות משלחות ייעודיות ויצירת קשרים עבור היצואנים במדינות היעד שלהם, וזאת באמצעות מערך הנספחים הכלכליים של המשרד. כמו כן, משמשת המחלקה כנקודת קשר ליצואנים הנתקלים בחסמים במדינות שונות.
מעבר לטיפול בפניות פרטניות, המידע הנאסף משמש למציאת פתרונות מערכתיים ולצרכי מו"מ עתידיים, לטובת כלל יצואני השירותים הישראלים.
המחלקה גם אמונה על תחום הסחר בשירותים בכל הנוגע לפעילות מול ארגון הסחר העולמי (WTO) ובפרט בהקשר ההסכם הכללי על סחר בשירותים של הארגון (הסכם ה – GATS) אשר מהווה את המסגרת המשפטית לסחר העולמי בענפי שירותים.
כמו כן, פועלת המחלקה, במספר אפיקים, מול הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD).

 
ליצירת קשר בתחום השירותים ניתן לפנות למייל: tradeinservices@economy.gov.il 
                              
 

 

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו