משרד הכלכלה והתעשייה

כלים ומאגרי מידע

 
     
 

 דבר המנכ"ל

 
 
משרד הכלכלה והתעשייה, בהיותו משרד ביצועי מרכזי, אמון על מגוון רחב של כלים ואמצעי סיוע, שנועדו לקדם את המשק הישראלי ולעודד את הצמיחה הכלכלית בישראל. משרד זה, על שלל יחידותיו ומגוון הגופים הנכללים בו, נוגע בעשייתו היום יומית במספר רב של תחומי פעילות כלכליים מרכזיים.
8113.jpg

בתחום התעשייה והמסחר עוסק המשרד בהרחבת היקף ההשקעות בתעשייה ובמסחר,  סיוע במימון השקעות ,סיוע לעסקים קטנים ובינוניים ועוד. 
 
בתחום פעילותה הכלכלית הבינלאומית של ישראל, פועל משרד הכלכלה והתעשייה להעמקת העניין והאטרקטיביות של המשק הישראלי  והרחבת שיתוף הפעולה והסחר הכלכלי עם מדינות העולם.
 
בתחום המחקר והפיתוח וקידום ועידוד יזמות טכנולוגית, עוסק המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, בביצוע המדיניות הממשלתית לתמיכה במו"פ תעשייתי, עידוד מו"פ בעל ערך מוסף גבוה ועידוד שיתוף פעולה במו"פ.
 
משרד הכלכלה והתעשייה שם גם דגש בין היתר, על הגברת המודעות הצרכנית, שמירה על כללי סחר הוגנים ועידוד הציבור למודעות צרכנית המבטיחה את רווחת הפרט ומגבירה את רמת התחרותיות במשק.
  
אתר האינטרנט של המשרד, ממפה וכולל מידע ושירותים מרכזיים מתוך כלל תחומי פעילות המשרד ונועד לשפר את נגישות המידע והשיר​ות הניתן לאזרחים. אני רואה חשיבות רבה בתהליך הנגשת המידע הממשלתי בדרך זו, בקיצור תהליכים וביצירת שקיפות אל מול הציבור הרחב. 
 
  בברכה,
מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה
      מר שי רינסקי
 
 
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו