כלים ומאגרי מידע

יחידות העוסקות בנושא

 
     
 

סקירה השוואתית הבוחנת את רמת המחירים בישראל לעומת מדינות שונות במוצרי טואלטיקה נבחרים

 
 
פרסום
06/07/2017 00:00
אגף אסטרטגיה ותכנון מדיניות
 
 

 
 
 
חדש
מוצרי טואלטיקה

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.

​במסגרת פעילות משרד הכלכלה והתעשייה להפחתת יוקר המחייה במשק, ערך המשרד בחודשים האחרונים סקירה השוואתית הבוחנת את רמת המחירים בישראל לעומת מדינות שונות במוצרי טואלטיקה נבחרים. ניתוח הממצאים מעלה תמונה לפיה רמת המחירים בישראל יקרה ב-42% במוצרי טואלטיקה נבחרים.

הסקירה ההשוואתית של מוצרי הטואלטיקה מבוססת על עיבודי משרד הכלכלה והתעשייה לדוח נתוני נילסן הכולל את המחיר הממוצע בשנת 2016 של קטגוריות, מותגים ומוצרים ספציפיים ב-13 מדינות: ארצות הברית, גרמניה, הולנד, דנמרק, פורטוגל, צרפת, יוון, בריטניה, ניו- זילנד, רומניה, צ'כיה, בולגריה וישראל.

על מנת ליצור בסיס נתונים המאפשר השוואה בין המדינות, בוצעו התאמות אשר כוללות: נטרול מע"מ, תקנון המחיר בישראל באופן שיכלול מדגם מערוץ הקנייה בפארמים וחישוב רמת המחיר ביחס לרמת התוצר לנפש בכל מדינה.  סקירה זו עולה בקנה אחד עם ממצאי הסקירה של שיעורי הרווחיות בענף הטואלטיקה בישראל שפרסם משרד האוצר, המציג שיעורי רווחיות גבוהים במיוחד של ענף זה, וכן עם רמת הריכוזיות הגבוהה בענף הבאה לידי ביטוי במקטע היבוא.
משרד הכלכלה והתעשייה מדגיש כי מדובר בסקירה כלכלית שאמנם אינה עומדת במבחני מובהקות סטטיסטיים, אולם מהווה אינדיקציה חד משמעית לעניין פערי המחירים מול מדינות אחרות.

 

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה